Захід було проведено 16 грудня Інформаційним управлінням Апарату Верховної Ради України за участю Представництва Світового банку в Україні.
У засіданні взяли участь керівники моніторингових служб органів державної влади та експерти.
Відкриваючи експертний стіл, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Микола Шевчук наголосив на актуальності обміну досвідом в галузі моніторингу ЗМІ та необхідності застосування сучасних технологій, які створенні вітчизняними фахівцями.
Керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Сергій Горячев у своєму виступі зауважив, що оперативний моніторинг інформаційного простору дає змогу своєчасно та об’єктивно реагувати на ті чи інші події, а, відповідно, впливає на ухвалення управлінських рішень. Також дуже важливим питанням є стисле візуалізоване представлення моніторингових результатів, зокрема, – релєвантність, взаємозв’язки подій та сюжетів.
Керівник Департаменту аналітики Адміністрації Президента України Євгенія Близнюк, розповідаючи про роботу моніторингової служби в Адміністрації Президента, представила зразки інформаційних продуктів, підготовлених аналітиками очолюваної нею структури. При цьому вона зауважила, що фахівці департаменту акцентують свою увагу не лише на моніторингу Інтернет-ЗМІ, телебачення та радіомовлення, а ще й виокремлюють теми, як піднімаються у суспільстві і формують довгострокові тренди.
У свою чергу, завідувач відділу моніторингу засобів масової інформації та аналітики Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Олександр Модлінський акцентував на комплексному моніторингу ЗМІ як складовій державної інформаційної політики. За його словами, моніторинг інформаційного поля в контексті діяльності виконавчої влади вирізняється своєю тематичною спрямованістю, специфікою роботи міністерств.
Начальник відділу оперативної аналітики Департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Анатолій Соловей зосередився на моніторингу світового інформаційного простору у процесі формування зовнішньої політики нашої держави. Він підкреслив специфіку роботи зовнішньополітичного відомства – відстежувати світовий інформаційний простір, висвітлення подій в українському контексті з метою напрацювання відповідних пропозицій. Він зауважив, що аналітики МЗС опікуються не лише опрацюванням, а й перевіркою інформації. Фахівці працюють передовсім з англомовними ЗМІ, а також з німецькими та французькими.
Сучасні розробки в галузі моніторингу контенту презентували президент групи компаній Ліга Сергій Бондаренко, представник «Інформаційного центру «Електронні вісті» Сергій Бороденков, директор з розвитку нових ринків ІА «Контекст-Медіа» Іван Седловський, директор (CEO) ТОВ “Semantic Force” Всеволод Гаврилюк, керуючий партнер Центру контент-аналізу Олександр Маріковський, виконавчий директор Громадської організації “Телекритика” Діана Дуцик.
Підсумовуючи тему, учасники експертного столу зазначили, що надзвичайно важливо вдосконалювати технології моніторингу інформаційного простору. Окрім того, відзначили актуальність проблематики застосування аналітичних матеріалів у формуванні державної інформаційної політики.